Onlangs werden we verblijd met een prachtig beeld van Maria met het kindje Jezus op de arm.
Het kunstwerk is bij Keramische Industrie St. Joris vervaardigd naar een ontwerp van Charles Grips (1907-1955). Het is ongeveer 80 cm groot en in perfecte staat.
De historie van het beeld is zeer vermeldenswaard. Oorspronkelijk heeft het in het voormalige St. Willibrordusziekenhuis in Tegelen gestaan. Toen het ziekenhuis verhuisde naar Venlo werd de functie van het gebouw gewijzigd. Vanaf dat moment was het Verpleeg- en verzorgingshuis Martinushof er in gevestigd. Het beeld kon zodoende op de oorspronkelijke plaats blijven staan.
Na sluiting van deze zorginstelling is het beeld (mee)verhuisd naar de Nieuwe Munt van de Zorggroep. Het kreeg aldaar een plek op de revalidatieafdeling en daar heeft het vanaf het begin gestaan. Op deze plaats konden bewoners en/of bezoekers een moment van bezinning ervaren. Van deze mogelijkheid werd gedurende de laatste jaren steeds minder gebruik gemaakt.
Dankzij de inspanningen en betrokkenheid van mevrouw Lies Timmermans heeft het beeld alle verhuizingen goed doorstaan en is het nu weer terug in Beesel.
Het spreekt voor zich dat SBKE bijzonder verheugd is dit prachtig exemplaar aan de collectie te kunnen toevoegen.

